صفحه اصلی / پرسش و پاسخ ویندوز موبایل و لومیا / پرسش و پاسخ ویندوز فون و لومیا بخش 6#

پرسش و پاسخ ویندوز فون و لومیا بخش 6#

پرسش و پاسخ ویندوز فون و لومیا بخش 6# گوشی های ویندوز فون لومیا

سلام و عرض ادب خدمت تمام کاربران عزیز ویندوز آرنا

همونطور که میدونید بخشی رو در سایت قرار دادیم به اسم پرسش و پاسخ که در اون بیشترین سوالاتی که از سوی کاربران پرسیده شده رو پاسخ میدیم. این مطلب برای این نیست که پرسش و پاسخ در اون توسط کاربران صورت بگیرد بلکه برای این هست که سوالاتی که با بیشترین تعداد نظرات پرسیده شده اند پاسخ داده بشند و به یکباره تعداد کثیری از کاربران به جواب خودشون برسند

جالب اینجاست حتی یکی از بزرگترین سایت ویندوز فون Windows Central هم چنین کاری رو شروع کرده و واقعا اینکار حرکت مفیدی است که هم به کاربران کمکی میکنه و هم ما میتونیم جواب تعداد زیادی از کاربران را بدیم. این مطلب ششمین قسمت از این بخش است و امیدواریم سوالات خیلی از شما عزیزان پاسخ داده شود.

# گوشی ویندوز فون رو به ویندوز 10 موبایل اپدیت کردم به مشکل برخوردم.

هنوز نسخه رسمی ویندوز 10 موبایل عرضه نشده و این نسخه در حالت آزمایشی و پیشنمایش است و هر گونه مشکلی در نسخه پیش نمایشی پیش میاد. پس اگر میخواید مشکلی نداشته باشید صبر کنید و نسخه اصلی رو نصب کنید. در نسخه آزمایشی که بوسیله برنامه Insider اونو دریافت میکنید هر گونه مشکلی احتمالش هست و اگر هر مشکلی دارین بخاطر همین نسخه هاست و هیچ کاریش هم نمیشه کرد تا آپدیت بعدی یا اینکه نسخه رسمی ویندوز 10 رو نصب کنید.

# نسخه رسمی ویندوز 10 موبایل چه تاریخی میاد؟

مایکروسافت هنوز تاریخ دقیقی از اینکه ویندوز 10 موبایل کی میاد منتشر نکرده اما چیزی در حدود اواخر شهریور و اوایل پاییز عرضه میشه و به ترتیب برای گوشی های مختلف آپدیت ارسال خواهد شد.

# تفاوت slow ring و fast ring در پیش نمایش ویندوز 10 موبایل چیست؟

همانطور که میدانید مایکروسافت پیش نمایش ویندوز 10 موبایل را زودتر از نسخه اصلی عرضه میکند. این نسخه کامل نیست ولی برای اینکه کاربران هم آنرا امتحان کنندو البته کسانی که صبر ندارند نسخه جدید را داشته باشند، پیش نمایش سیستم عامل عرضه میشود. حال برای دریافت پیش نمایش ویندوز 10 موبایل احتیاج به برنامه Windows Insider دارید که وقتی ثبت نام میکنید این برنامه از شما میپرسد که کدام دسته را میخواهید؟ slow یا fast

در حالت fast آپدیت ها خیلی سریعتر و قبل از اینکه آزمایش شوند برای شما منتشر میشوند ولی در slow آپدیت ها کمی دیرتر منتشر میشوند (در واقع در زمان اصلی خود منتشر میشوند) اما ازمایش شده و با پایداری بیشتر و در این دسته مشکلات و باگ های نسخه کمتر خواهد بود.

# رام گوشی چیه؟ گوشی رو با کدوم رام بخرم بهتره؟

چگونه کشور رام گوشی را متوجه شویم؟ رام گوشی تان مال کدام کشور است؟

خیلی خلاصه، رام همون نرم افزاری که روی گوشیتون نصب شده ولی بومی سازی شده, مثلا رام ویندوز فون 8.1 کشور هند یا کشور امریکا. رام ایران هم داریم. در رام ها هیییییییییییچ تفاوت خاصی نیست. فقط گاهی تعداد اندکی از رام ها اصلا با برخی گوشی ها نمیسازند یا مشکل خاصی همچون نبود زبان فارسی را دارند که شخص باید گوشی رو تعویض رام کنه و فلش بزنه.دونستن رام گوشی هیچ لزومی نداره و در خرید گوشی هیچ تاثیری ندارد و بنظر شخصی من اصلا به این مسئله اهمیت ندید مگر در موارد خیلی خیلی خاص و معدود.

# آیا باتری گوشی ویندوز فون من نیاز به شارژ اولیه داره؟

این نکته ربطی به ویندوز فون نداره. قدیم که باتری ها از نوع خاصی بودند احتیاج داشتند تا میزانی شارژ اولیه شوند و سپس از آنها استفاده کرد تا کارکرد بهتری داشته باشند و اکنون با باتری های امروزی اصلا نیازی به چنین کاری نیست. برای مصرف و کارکرد بهتر باتری، همیشه بگذارید باتری گوشی به حداقل برسد و سپس ان را شارژ کنید و تا شارژش پر نشد از برق نکشید تا عمر باتری بیشتری داشته باشید. مثلا با 40 درصد به شارژ نزنید و با 80 درصد بکشید، بذارید تا کمتر از ده درصد که رفت و هشدار داد بزنید و صددرصد از برق جدا کنید.(و خب مسلما در شرایط غیرعادی نمیشه چنین چیزی رو توقع داشت مثلا مسافرت)

# گوشی من شکسته و دکمه های ویندوز فونم کار نمیکنه؟

هر گونه مشکل فیزیکی گوشی: از جمله کار نکردن دکمه ها – شکسته شدن صفحه نمایش – صدادادن دوربین یا هر مشکلی که به سخت افزار و بدنه گوشی مربوط باشد بهیچوجه بصورت نرم افزاری رفع نمیشود و باید تحت بررسی نزدیک از گوشی قرار گیرد. با مطرح کردن آنها در نظرات سایت بدون اینکه ما بتونیم گوشی رو از جلو ببینیم و اونو آزمایش کنیم واقعا بی فایده است و توصیه میکنم در صورت وجود چنین مشکلاتی حتما به نمایندگی نوکیا care یا تعمیرکنندگان مطمئن مراجعه کنید.