صفحه اصلی / پرسش و پاسخ ویندوز موبایل و لومیا / پاسخ به سوالات ویندوز فون و لومیا

پاسخ به سوالات ویندوز فون و لومیا

سوالات لومیا و ویندوز فون خود را بپرسید، ما جواب میدهیم

خب در مطلب قبلی خبری را منتشر کردیم مبنی بر اینکه به سوالات مربوط ویندوز فون و لومیا پاسخ میدهیم و اکنون وقت ان رسیده که پاسخ به سوالات ویندوز فون و لومیا را قرار دهیم.

متاسفانه خیلی منظور مطلب قبلی را متوجه نشده بودند و در این مطلب نیز کمی توضیح میدهم، قرار نیست که در سایت بخش جداگانه ای زده بشه و دوستان سوالات خودشون رو اونجا مطرح کنند، کاربران سایت در هر مطلبی سوال و نظر خودشون رو بنویسن حتما بهشون جواب داده خواهد شد. این بخش قسمتی است که در ان تعدادی از سوالات مهم که توسط کاربران مطرح میشود را قرار میدهیم تا بقیه نیز اگر برایشان سوال است جواب خود را بگیرند.

در این مطلب و هر مطلبی میتوانید سوالات خود را مطرح کنید و مطمئن باشید که حتما پاسخ خواهید گرفت. و اما سوالات مهم این دوره:

موقع نصب برنامه ارور Cant install company app را میبینم و نمیتونم برنامه نصب کنم؟

پاسخ: به نکات زیر دقت کنید، حتما مشکلتون برطرف میشه:

  • ساعت و تاریخ گوشی دقیق درست باشد، ساعت ایران و تاریخ میلادی
  • کشور گوشی رو روی ایالت متحده قرار دهید(زبان گوشی فرقی نمیکند)
  • سرعت اینترنتتون خوب باشه و پایین نباشه
  • از طریق خود استور سعی کنید برنامه ها رو نصب کنید
  • کمی به اینترنت وصل بمونید تا اکانتتون Sync بشه
  • برنامه و نرم افزار دانلودی را دقت کنید کرک شده نباشد

بین لومیا 630 و لومیا 535 کدام بهتر است ؟

لومیا 535 بدلیل جدیدتر بودن مسلما بهتر است، اما برتری ها, صفحه نمایش بزرگتر لومیا 535 – نام برند مایکروسافت – رم 1 گیگابایتی – باتری قویتر

ضعف لومیا 535 : پردازنده کمی ضعیفتر و مشکل تاچ صفحه که البته فقط برای برخی کاربران هست و مایکروسافت نیز در اپدیت های مختلف سعی در رفع ان دارد.

گوشی لومیا 730 که قابلیت گلنس نداره آیا از برنامه هایی مثل lock screen changer یا بقیه ی برنامه های قفل صفحه پشتیبانی میکنه؟؟ یا اینجور برنامه ها فقط روی گوشی های گلنس دار کار میکنه؟

پاسخ: گلنس و صفحه قفل دو ویژگی کاملا متفاوت هستند که از لحاظ کاربرد هیچ کاری بهم ندارند, اون برنامه مذکور هم برای صفحه قفل هست که براحتی روی گوشی شما نصب میشه

ویندوز 10 چرا برای گوشی من نیومده ؟

ویندوز 10 برای گوشی هنوز برای هیچ گوشی منتشر نشده است. فقط نسخه پیش نمایش و ازمایشی اون منتشر شده و با روش مخصوص خودش میتونید اونو نصب کنید. برای اینکه نسخه اصلی و رسمی ویندوز 10 را نصب کنید باید صبر کنید چون هنوز ویندوز 10 برای گوشی توسط مایکروسافت منتشر نشده است.

چجوری گوشی لومیا یا ویندوز فون اپدیت کنم ؟

برای اپدیت لازم نیست کار خاصی انجام بدین, فقط کافیه برین به مسیر زیر:

  • تنظیمات Setting
  • اپدیت تلفن Phone Update
  • گزینه بررسی وجود اپدیت Check For Update

بعد اگر اپدیت برای شما موجود بود با پیغامی مواجه میشید که اپدیتی وجود داره ایا میخواهید اونو دانلود کنید؟ شمام گزینه دانلود Download رو میزنید و دانلود و نصب بصورت اتوماتیک انجام میشه و لازم نیست هیچ کار اضافی انجام بدید.

گلنس Glance چیه؟

http://windowsarena.ir/wp-content/uploads/2014/09/%DA%AF%D8%A7%D9%84%D8%B1%DB%8C-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D9%88%DA%A9%DB%8C%D8%A7-%D9%84%D9%88%D9%85%DB%8C%D8%A7-830-%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-1.jpg

گلنس همون صفحه سیاهی است که نوشته های سفید در داخل اون هستند و بدون اینکه به صفحه قفل برید میتونید ساعت و تاریخ و اطلاعات دیگه رو شماهده کنید، گلنس با کمک سنسور جلوی گوشی فعال و غیر فعال میشه و با حرکت دست جلوی اون میتونید گلنس رو روی گوشیتون ببینید.

گوشی لومیا ویندوز فون من زود باتری خالی میکنه و شارژ از دست میده و خالی میکنه ؟

برید به قسمت تنظیمات و گزینه های مختلف که باعث مصرف باتری بیشتر میشن رو خاموش کنید و تنظیمات گوشیتونو درست کنید. برای اموزش کامل تنظیمات به اینجا مراجعه کنید: اموزش کامل تنظیمات ویندوز فون

خب این مطلب از این بخش تمام شد و در اینده سوالات مهم کاربران در مطالبی قرار خواهند گرفت تا برای دیگران نیز پاسخ داده شوند و برای همه کاربردی شوند. باز هم تاکید میکنم هر تعداد سوال ویندوز فونی و لومیا دارید مطرح کنید. هر جای سایت باشد و هر تعداد باشد همانجا بسرعت نظرات را پاسخ خواهم داد. پس نه خجالت بکشید و نه منتظر بخش خاصی باشید.

ابتدا یک جستجو یک کلمه ای در سایت انجام دهید اگر به جواب خود نرسیدید در قسمت نظرات بیان کنید حتما به ان پاسخ داده خواهد شد. منتظر قسمت های بعدی پرسش و پاسخ به سوالات ویندوز فون و لومیا باشید.