صفحه اصلی / اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 / نگاهی به ویژگی های اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 GDR2

نگاهی به ویژگی های اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 GDR2

نگاهی به ویژگی های اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 GDR2

همانطور که میدانیم اخرین اپیدت برای ویندوز فون 8.1 همین اپدیت دوم یا GDR2 است که هنوز برای گوشی ها منتشر نشده است و انتشار ان در ابهام است. اما دو گوشی جدید مایکرسافت یعنی لومیا 640 و لومیا 640 XL با این نسخه از ویندوز فون 8.1 به بازار عرضه شده اند.

بیایید نگاهی به ویژگی هایی که در اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 GDR2 اضافه شده است بیاندازیم و انها را بشناسیم. در حال حاضر این اپدیت فقط بر روی لومیا 640 و برادرش XL است و مایکروسافت نیز قول داده که در اینده این اپدیت را برای گوشی های خاصی منتشر کند که لومیا 830 و لومیا 735 از ان جمله هستند. در حال حاضر خبر دیگری نیست ولی مایکروسافت مشخصا در حال کار بر روی ان است.

دانلود ویدیو

همه برنامه ها All Apps

نگاهی به ویژگی های اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 GDR2

تغییرات ویژگی های اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 بزرگ و اساسی نیستند و بیشتر تغییرات جزئی را شامل میشوند. فلشی که در پایین صفحه اصلی است و در دایره ای قرار دارد و شما را به لیست برنامه ها هدایت میکند تغییر کده و اکنون با نوشته همه برنامه ها All Apps بهمراه یک فلش در جلو خوداست که شما را به همان لیست برنامه ها میبرد.

تنظیمات Setting

نگاهی به ویژگی های اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 GDR2

بخش تنظیمات دوباره بازسازی شده است. در واقع باید به لیست جدید و منظم تری سلام بگویید. جدا لیست کنونی تنظیمات ویندوز فون بسیار طولانی و بدون هیچ نظم و ترتیب و برنامه ایست و بصورت اتفاقی همه تنظیمات مختلف و گوناگون در یک لیست قرار گرفته اندو باید بین لیست عظیمی حرکت کرد.

اما در GDR2 لیست تنظیمات منظم شده است. تنظیمات شخصی در یک دسته بندی قرار گرفته اند و بخش های مربوط به هم همه در دسته بندی مرتب و البته کوتاهی قرار گرفته اند. همچنین شما میتوانید یک تنظیم خاص را بر روی صفحه اصلی پین کنید که این قابلیت خیلی خوبی است و برای دسترسی سریع به تنظیماتی که خیلی با انها سر و کار داریم واقعا کاربردی است.

نگاهی به ویژگی های اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 GDR2

یک تغییر کوچک دیگر نیز میتوان در عکس بالا مشاهده کرد و ان اینست که شما مستقیم از داخل تنظیمات میتوانید نام گوشی و در واقع نام بلوتوث خود را تغییر دهید و دیگر نیازی نیست که گوشی را به کامپیوتر وصل کنید و نام ان را در کامپیوتر تغییر دهید.

اجازه دسترسی App Permissions

نگاهی به ویژگی های اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 GDR2

یکی دیگر از ویژگی های خیلی خوب و کاربردی گزینه اجازه دسترسی است که شما میتوانید تنظیم کنید برنامه ها به برخی ویژگی های گوشی شما همچون لیست مخاطبین و میکروفون دسترسی داشته یا نداشته باشند. شما میتوانید در برنامه خاصی تعیین کنید که این برنامه به لیست مخاطب دسترسی نداشته باشد و یا اینکه دسترسی به لیست مخاطبی را کلا ببندید تا کلا برنامه ها به ان دسترسی نداشته باشند.

در حالیکه مایکروسافت تایید کرده است که اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 به گوشی های بیشتری خواهد امد ولی اکثر کاربران ویندوز فونی این روزها دیگر انتظار این تغییرات کوچک را نمیکشند ومنتظر اپدیت ویندوز 10 هستند.

همچنین ببینید

کدام گوشی های لومیا از NFC پشتیبانی میکنند؟

کدام گوشی های لومیا از NFC پشتیبانی میکنند؟

گوشی های لومیا با قابلیت های بسیار زیاد و عالی در بازار عرضه میشوند که ...

9 نظر

 1. سلام خسته نباشید
  من گوشی لومیا 930 دارم وچند روز پیش این آپدیت را دریافت کردم
  بخش Seting خیلی منظم شده

 2. سلام
  ببخشید بدون ویندوز اینسایدر شدن این آپدیت واسه 1520 میاد ؟؟؟؟

 3. با سلام
  من لومیا630 دارم میخواستم به ویندوز 10 آپدیت کنم اما آپدیت دوم را دریافت کردم چرا؟؟

 4. برای گوشی من 820 امروز اومد و اپدیت کردم

 5. سلام .
  من گوشیم 820 هست update 1 هست چطور یه update 2 برسونم؟

 6. سلام . گوشی من 735 . آبدیت اومد و اوکی کردم. همه چیز عالی فقط مصرف باطری گوشیم ده برابر شده . با وجود خاموش بودن وای فای و بلوتوث ، مصرف باطری یهو وحشتناک شده . مثلا شب 70 دصد شارژ داره . صب بیدار میشم میبینم 5درصد مونده. باطری هم سالم سالمه

پاسخ دهید