صفحه اصلی / آموزش / هارد ریست و سافت ریست نوکیا لومیا، Soft Reset & Hard Reset گوشی های نوکیا لومیا

هارد ریست و سافت ریست نوکیا لومیا، Soft Reset & Hard Reset گوشی های نوکیا لومیا

nokia_lumia_gears_هارد ریست و سافت ریست نوکیا لومیا، Soft Reset & Hard Reset گوشی های نوکیا لومیا

اگر شما رمز گوشی خود را فراموش کرده اید، گوشی تان را میخواهید دوباره راه اندازی کنید، میخواهید به تنظیمات اولیه بازگردید، میخواهید همه چیز از گوشیتان پاک شود، گوشی تان هنگ یا گیر کرده است، میخواهید اکانت دیگری بر روی گوشی خود قرار دهید و یا… شما نیاز به ریست گوشی خود دارید. ریست نیز بر دو نوع است: هارد ریست  Hard Reset و سافت ریست Soft Reset

تفاوت هارد ریست  Hard Reset و سافت ریست Soft Reset:

هارد ریست Hard Reset گوشی شما را خاموش رو روشن میکند و تمام اطلاعات، تنظیمات، برنامه ها و بازی ها، شماره تلفن و پیامک ها و بطور خلاصه همه چیز را از گوشی شما پاک میکند و گوشی را به روزی باز میگرداند که گوشی خود را خریدید. اما سافت ریست Soft Reset برخلاف هارد ریست هیچگونه اطلاعاتی را همچون بازی و برنامه و تنظیمات و… را پاک نمیکند و فقط گوشی شما را خاموش و روشن میکند، تنها تغییر در سافت ریست اینست که تاریخ و ساعت گوشی شما بهم میریزد.

در این مطلب آموزش هر دو را برای شما قرار میدهیم:

سافت ریست Soft Rest:

سافت ریست در واقع مثل اینست که شما باتری گوشی خود را بیرون بیاورید و دوباره داخل آن قرار دهید بنابراین اگر شما لومیا 820 دارید براحتی میتوانید قاب آن را باز کنید و باتری آن را در بیاورید و داخل بگذارید. اما باقی گوشی ها مثل 925 قابل باز شدن نیستند که باتری را در بیاوریم پس از روش سافت ریست استفاده میکنیم که در مواقعی که گوشی هنگ میکند و… کاربردی است:

برای اینکار کافیست دکمه ولوم پایین Volume Down (کم کردن صدا) و دکمه پاور Power (همان دکمه قفل صفحه) را همزمان فشار دهید و به مدت تقریبا 10 ثانیه آنها را نگهدارید، سپس گوشی میلرزد و خاموش و روشن میشود. بعد از روشن شدن تاریخ و ساعت را تنظیم کنید.

هارد ریست Hard Reset:

ابتدا توجه کنید که برای انجام اینکار به حداقل 50% شارژ باتری احتیاج دارید، پس حتما بررسی کنید که میزان شارژ گوشیتان بیش از 50 درصد باشد. همچنین برای انجام اینکار توصیه میشود اگر اطلاعات خود را لازم دارید، از برنامه و بازی و… خود نسخه شتیبان تهیه کنید.هنگام انجام اینکار گوشی را نیز از شارژر جدا کنید.

در گام دوم لازم است که گوشی خود را خاموش کنید.

بعد از آنکه گوشی شما خاموش شد، دکمه ولوم پایین را نگه دارید و دکمه پاور را فشار دهید و نگه دارید، سپس گوشی میلرزد، دکمه پاور را رها کنید ولی دکمه ولوم پایین را نگه دارید تا زمانی که علامت تعجب بر روی صفحه نمایان شود.
سپس این دکمه ها را به ترتیب فشار دهید و رها کنید: ولوم بالا – ولوم پایین – پاور – ولوم پایین
تمام شد گوشی شما هارد ریست میشود، فقط صبور باشید چون این عمل ممکن است حدود یک دقیقه طول بکشد و شما لازم نیست هیچ کار دیگری انجام دهید. عکس زیر نیز به صورت تصویری عمل هارد ریست را نشان میدهد:

HARD-RESET-WINDOWS-PHONE-هارد ریست و سافت ریست نوکیا لومیا، Soft Reset & Hard Reset گوشی های نوکیا لومیا

همچنین ببینید

ویژگی هایی که در نسخه بعدی WhatsApp برای ویندوزفون اضافه میشوند

نکاتی برای استفاده بهتر از Whatsapp بر روی ویندوز فون

اگر چه واتساپ را تازه نصب کردید یا اینکه سالهاست دارید از آن استفاده میکنید، ...