صفحه اصلی / آموزش / فعال کردن کورتانا Cortana ویندوزفون ۸٫۱ در ایران و در گوشی ویندوزفون شما

فعال کردن کورتانا Cortana ویندوزفون ۸٫۱ در ایران و در گوشی ویندوزفون شما

Cortana_Lumia_1020فعال کردن کورتانا

کورتانا Cortana یک دستیار صوتی بسیار کاربردی و فوق العاده ویندوزفون است که از نسخه ویندوزفون ۸٫۱ فعال شده است. اما ما چگونه میتوانیم از کورتانا استفاده کنیم زمانی که این ویژگی فقط در ایالات متحده به صورت رسمی فعال است؟ این کار بسیار ساده است شما با انجام دادن چند مرحله کوتاه و ساده و چندتغییر جزئی در تنظیمات منطقه و… میتوانید کورتانا را بر روی گوشی ویندوزفون خود داشته باشید، در هر کجای دنیا که میخواهید باشید.

Cortana

فعال کردن کورتانا Cortana

چندلحظه وقت خود را برای این تنظیمات ساده بگذارید و سپس از داشتن کورتانا لذت ببرید:
۱٫ ابتدا باید زبان گوشی خود را بر روی English (United States) بگذارید. برای فعال کردن به این آدرس بروید: Settings > Language یا تنظیمات>زبان. و اگر این زبان را ندارید آن را بوسیله گزینه اضافه کردن اضافه کنید. مطمئن شوید که زبان انگلیسی ایالات متحده در بالا قرار دارد و گوشی شما در این لحظه به یک ریستارت نیاز دارد.
۲٫ شما باید منطقه یا Region خود را به ایالات متحده تغییر دهید. پس در قسمت تنظیمات به گزینه منطقه بروید و مکان فعلی خودتان را به ایالات متحده تغییر دهید. تنظیمات شما در این قسمت: Settings > Region باید گزینه ی “country/region” بر روی United States باشد و “regional format” را بر روی گزینه “matches phone language” قرار دهید. اینکار نیز به ریستارت احتیاج دارد که در پایین صفحه این هشدار را به شما میدهد.

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large/public/field/image/2014/04/cortana_us_region_settings.jpg?itok=OV2nRz_4

۳٫ همه چیز درست است و شما باید کورتانا cortana را داشته باشید، به صفحه لیست برنامه ها بروید و آن را پیدا کنید اگر پیدا نشد ابتدا از درست بودن تنظیمات مطمئن شوید و سپس برای بار آخر گوشی خود را خاموش و روشن کنید و در این حالت کورتانا را خواهید دید. اگر شما منطقه یا زبان گوشی را از حالت های بالا بردارید کورتانا نیز برداشته میشود اما پاک نمیشود و دوباره با تنظیمات بالا میتوانید آن را برگردانید.

نکته: دقت کنید که استفاده از کورتانا نیاز به روشن بودن گزینه مکان یا Location در قسمت تنظیمات و نیاز به اتصال به اینترنت برای اجرا دارد.

همچنین ببینید

این ریموت دسترسی بهتری به کورتانا بر روی ویندوز 10 موبایل شما خواهد داد

این ریموت دسترسی بهتری به کورتانا بر روی ویندوز ۱۰ موبایل شما خواهد داد

با انتشار ویندوز ۱۰ در بازار جهانی از امروز کاربرانی بسیار بیشتری با دستیار صوتی ...