صفحه اصلی / اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 / ویژگی های اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 توسط مایکروسافت منتشر شد

ویژگی های اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 توسط مایکروسافت منتشر شد

چگونه در اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 از کیبرد بلوتوثی استفاده کنیم ؟

مایکروسافت در مورد اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 بصورت مقطعی کار کرده است و هر از گاهی این اپدیت را به گونه ای منتشر میکند. دلیل اصلی این قضیه هم مشخص است چون مایکروسافت اکنون تمرکز اصلی خود را بر روی ویندوز 10 موبایل گذاشته است.

این اپدیت اخبار گوناگونی را برای خود داشت. ابتدا مایکروسافت تایید کرد که برخی گوشی ها این اپدیت را دریافت میکنند و سپس گوشی های لومیا 735 و لومیا 830 تایید شدند که این اپدیت را خواهند گرفت. هر چند گوشی های لومیا 640 و البته لومیا 640 XLاین اپدیت را بصورت پیشفرض بر روی خود داشتند. خبر دیگری در مورد اینکه این اپدیت چه زمانی می آید و برای چه گوشی های دیگری منتشر خواهد شد منتشر نشد.

اما در اپدیت دوم چه چیز هایی را داریم؟ همه میدانیم که ویندوز فون 8.1 دو اپدیت داشت. یکی اپدیت اول یا gdr1 که و اکنون اپدیت دوم یا GDR2. اکنون این اپدیت بصورت رسمی در صفحه اپدیت مایکروسافت قرار گرفت و قابلیت هایی که توسط این اپدیت اضافه میشوند را عرضه کرد. اما چیزی که فهمیده شده است این است که اپدیت هایی که مایکروسافت ذکر کرده از چیزهایی که در واقعیت اضافه میشود کمتر است.

اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 برای برخی مایکروسافت لومیا 735 و لومیا 830 داران در دسترس قرار گرفت

تغییرات و ویژگی ها اپدیت دوم ویندوز فون 8.1

  • تنظیمات:  تنظیمات اکنون بسیار منظم تر شده اند و میتوانید براحتی در میان انها جستجو کنید و دسترسی سریع به قسمت مورد نظر خود داشته باشید. بعلاوه هر کدام از تنظیمات را میتوانید به صفحه اصلی پین کنید.
  • تقویم: طراحی Agenda به تقویم بازگشت.
  • تغییر نام گوشی (نام بلوتوث): اکنون دیگر لازم نیست گوشی را به کامپیوتر وصل کنید تا نام ان را تغییر دهید. براحتی با رفتن به ادرس: “تنظیمات>درباره>تغییر نام Settings > About > Edit name ” نام گوشی خود و البته نام بلوتوث ان را تغییر دهید.
  • VPN: پروتکل L2TP به این قسمت اضافه شد و البته میتوانید برخی تغییرات در روشن بودن VPN را نیز انجام دهید.
  • بلوتوث Bluetooth: اکنون میتوانید به وسیله اتصال کیبرد های بلوتوثی به گوشی ویندوز فون خود با سرعت بیشتری تایپ کنید.
  • App privacy permissions: حال در گزینه ای در تنظیمات میتوانید تعیین کنید که برنامه ای به اطلاعات شما در گوشی بعنوان مثال به مخاطبین یا…. دسترسی داشته باشد یا خیر.

همچنین که اولین نسخه این اپدیت دوم با نسخه 15127 بود و اکنون به نسخه 15148 ارتقا پیدا کرده است برخی امکانات نیز علاوه بر اینها اضافه شده اند که توسط کاربران متوجه شده اند و بخشی جدید از اپدیت بوده اند که عبارتند از:

  • پشتیبانی از فرمت ویدیو MKV
  • قابلیت Reset Protection
  • فلش پایین صفحه اصلی که اکنون عبارت “تمام برنامه ها All Apps” را نیز با خود دارد.
  • گوشی هایی که نوار پیمایشی ویندوز انها بر روی صفحه نمایش است و بصورت فیزیکی نیست اکنون با زدن دو ضربه بر روی ان میتوانند صفحه نمایش گوشی را خاموش کنند.

همانطور که گفته شد هیچ خبری از اینکه این اپدیت دیگر برای چه گوشی هایی عرضه میشود و یا اینکه چه زمانی این اتفاق می افتد نیست. اینکه چرا انقدر تکه تکه اپدیت عرضه میشود و چرا گوشی هایی همچون لومیا 1520 و لومیا 930 که پرچمدار ویندوز فون هستند این اپدیت ها را هنوز نگرفته اند دلیلش میتواند همان باشد که مایکروسافت فعلا تمرکز اصلی خود را بر روی ویندوز 10 موبایل گذاشته است. تمام اخبار و ویژگی ها و مطالب در مورد ویندوز فون 8.1 اپدیت دوم را میتوانید در بخش زیر دنبال کنید:

منبع: مایکروسافت

همچنین ببینید

با نسخه 10512 ویندوز 10موبایل در Movies & TV ویندوز استور میتوان ویدیو مشاهده کرد

با نسخه 10512 ویندوز 10موبایل در Movies & TV ویندوز استور میتوان ویدیو مشاهده کرد

استور ویندوز 10 قسمت های جدید و مختلفی را دارد که یکی از این قسمت ...